Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi

Antalya Gezi Rehberi

İnsanlar günümüzde geçmişe oranla daha yoğun bir tempo içerisinde hareket ederler. Nitekim bu yoğun tempo içerinde hareket eden insanlar sosyalleşme ihtiyacını da hat safhada yaşamak adına hareket edip planlar yaparlar.

Bu kapsamda bakıldığında yoğun stres altında işlere giden insanlar tatil zamanlarında da en uygun ve en güzel tatil yerlerine gitmeyi hedeflerler. Buna göre bakıldığında dünya da ekonomik olarak ve sistemsel olarak da uluslararası tatil imkanı oldukça kolay olmaktadır. Nitekim dünya üzerinde oldukça fazla sayıda tatil kenti bulunur.

Bu kentler dünyaca ünlü olmaktadır. Ülkemizde bu dünyaca ünlü olan tatil yerlerinden birçok tane bulunur. Bunların başında ise Antalya gelmektedir. Antalya denizi, güneşi, kumu ve birçok tarihi yeri ile her sene en fazla tercih edilen tatil yerlerinden birisi olmaktadır. Antalya kozmopolit bir yabancı turist kenti olmaktadır.

Genelde Ruslar tarafından tercih edildiği söylense de Avrupa’nın birçok kentinden her sene milyonlarca turist gelir. Nitekim sadece yabancı turistlerin değil yerli turistlerin de tercih ettiği bir tatil yeri olmaktadır. Nitekim Antalya doya doya bir tatil için kesinlikle ilk sırada gelen yerlerden birisi olmaktadır.

Antalya Gezilecek Yerler Neresidir?

Antalya tarihi, doğası ve dokusu ile tatilin her türlüsü için aranan ilk yerdir. Buna göre Antalya da birçok kategoride gezilebilecek birçok yer vardır.

Buna göre bu yerler arasında en popüler olanlar ise;

Kaleiçi

Yanartaş

Tarihi Saat Kulesi

Noel Baba Kilisesi

Olimpos Antik Kenti

Side Antik Kenti

Patara Antik Kenti

Aspendos Antik Kenti

Perge Antik Kenti

Arkeoloji müzesi

Konyaaltı plajı

Kleopatra plajı

Kemer Plajı

Kalkan Koyu

Adrasan Koyu

Her bir yer kendi içinde birçok tarihi ve turistik özelliğe sahip olmaktadır. Bu yerlerden bazıları para ile gezilebilen yerlerken bazıları da ücretsiz olmaktadır. Nitekim Antalya gezilecek yerler dendiğinde akıllara ilk olarak buralar gelir.

Antalya Konaklama Yerleri

Antalya bir turizm şehri olmaktadır. Nitekim bu amaçla birçok yatırım yapılmıştır. Bu alanlardan bir tanesi de konaklama olmaktadır. Nitekim Antalya’da nerede konaklanır? sorusuna birçok cevap verilebilir. Buna göre Antalya da hem birçok motel hem de birçok hotel vardır. Buna göre ayrıca birçok da kamp alanı bulunur. Bu yerlerde en uygun fiyatlardan konaklama imkanı mevcuttur. Ayrıca yıldızı bol olan otellerde bulunur.

Antalya da Gizli Kalmış Yerler Neresidir?

Antalya da bulunan gezilecek yerler arasında halen daha keşfedilmemiş birçok yer vardır. Nitekim bunlar bir plan dahilinde Antalya gizli kalmış yerler araştırması ile bir süre dahilinde rahatlıkla gezilebilir. Nitekim bu yerler yavaş yavaş gizlilik özelliğini de kaybetmektedirler. Buna göre Antalya da ki gizli yerler arasında; çığlıkara, koru sahili doğal koyu, sapadere kanyonu, tilkiler kanyonu, uçansı şelaleri, güver uçurumu, sazak ve ceneviz koyları olmaktadır. Bunun yanında daha birçok yer vardır.

Antalya Araç Kiralama

Nitekim birçok tatil ihtiyaçlarının olduğu gibi Antalya araç kiralama hizmeti de yine bu şehirde var olmaktadır. Bu kapsamda ucuz ya da pahalı her türlü araç kiralama imkanı vardır. Nitekim bu imkanlar paketler dahilinde de hizmete sunulur. Neticede kiralama günü arttıkça ödenen günlük para daha az olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu