Gezi Rehberi

Kayseri Gezi Rehberi

Kayseri Gezi Rehberi

Kayseri’nin asıl adı Kaisareia yani ‘İmparatorlar Şehri’ olarak biliniyor. Osmanlı, Bizans, Roma gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için tarih dolu bir şehir. Bir diğer özelliği ipek yolunun geçtiği şehir olmasıdır. Tarihi yapılarıyla birlikte çok güzel aktiviteler ve harika lezzetler bulabileceğiniz bir şehir. Bu şehir hakkında merak edeceğiniz tüm bilgileri sizler için hazırladık.

Kayseri’nin Gezilecek Yerleri

Kayseri, yaklaşık olarak 5000 yıllık bir geçmişe sahip. Bu nedenle tarihi yapısı oldukça fazladır. Önerimiz bu tarih kokan mekanları gezmeniz ve bilgiler edinmeniz yönünde oluyor. Bunun yanı sıra başka birçok alternatif bulmak ta mümkün.

 • Kayseri Kalesi ile gezinize başlamanızı öneririz. Bulunduğu konum itibariyle oldukça fazla işgale ve saldırıya maruz kalınan bir şehir olduğu için Eski Roma İmparatorluğu tarafından bu kale inşa edilmiş. Yapısı ve görkemiyle gezenlerden tam not alıyor.
 • Kurşunlu Cami’de gezilmesi gereken görkemli bir mekan. Mimar Sinan’ın eseri olduğu için oldukça fazla rağbet görüyor.
 • Cumhuriyet Meydanı ve Saat Kulesi ise şehrin önemli mekanlarından birisi. Sultan II. Abdulhamit’in fermanı üzerine saat kulesi yaptırılmış. Şimdilerde ise hediyelik eşya ve benzeri satışı yapılmaktadır. Ziyaret ederek hem bir şeyler alıp hem de inceleyebilirsiniz.
 • Hunat Hatun Külliyesi Saat Kulesinin biraz ilerisinde yer alıyor. Selçuklu mimarisi örneklerinin en güzellerinden biri diyebiliriz.
 • Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri ise 2010 yılında ziyarete açılmış bir yer. Oldukça dar koridorlar geçilen ve yerin 200 metre altına inilen bir şehir. Nefes darlığı ve benzeri rahatsızlığı olanların tercih etmesini önermeyiz. Keyifli olduğu kadar sıkışıklık hissi de vermekte.

Daha birçok bahsedilebilecek gezilmesi gereken yerler de bulunuyor. Dilerseniz daha kapsamlı bir gezi yapabilirsiniz.

Kayseri’de Yapılacak Aktiviteler

Tarihi mekan kadar eğlenceli aktivitelere de ev sahipliği yapan bir şehir diyebiliriz. Bunların bazılarını birlikte inceleyelim.

 • Mazakaland Tren’den başlayalım. Tam bir eğlence diyarı diyebiliriz. Hem tarihi yönden size bir şeyler katacak hem de güzel vakit geçireceğiniz bir mekan olarak aklınızda kalacak. Tarihi temalara sahip aynı zamanda bir eğlence parkı olarak hizmet vermektedir.
 • Kapalı Çarşı ve Hanlar ise alışveriş yapmak isteyenler için güzel bir seçenek. Tıpkı bir alışveriş merkezi gibi arayacağınız her şeyi bulmanız mümkün.
 • Erciyes dağı ise özellikle kışın bu şehri gezenler için güzel bir seçenek olabilir. Kayak merkezi sayesinde güzel vakit geçirilebilecek bir tercih.

Kayseri’nin Lezzetleri

Eğer Kayseri’ye geldiyseniz bir Kayseri mantısı yemeden gitmenizi asla önermeyiz. Hamur işi sevenlerin kesinlikle bayılacağı bir lezzettir. Hem de küçük küçük olması ayrı bir zevk. Mantı yiyebileceğiniz birçok mekan bulabilirsiniz. Ayrıca Kayseri pastırma ve sucukların başkenti denilebilir. Bu güzel lezzetlerin tadına bakıp evinize götürmenizi de ayrıca öneririz. Kahvaltı seçeneği için sucuklu yumurtalı, pastırmalı bir seçene harika olabilir. Aynı zamanda Kayseri’nin de adını aldığı Kayseri yağlamasından bahsetmemek olmaz. Harika bir lezzete sahip bu yemeği öğle ya da akşam için tercih edebilirsiniz.

Kayseri Araç Kiralama

Araç kiralama için İnternet üzerinden bu işlemi gerçekleştirmenizi öneririz. Firmanın oldukça geniş araç seçeneği bulunuyor. Bütçenize uygun olarak dilediğiniz aracı seçerek sorunsuz bir gezi fırsatı yakalayabilirsiniz.

Dilediğiniz süre tercihi ile isterseniz günlük isterseniz aylık olarak kiralama işleminizi yapabilirsiniz. Bir diğer güzel hizmet ise aracınızın sigortalı olarak size teslim edilmesidir. Bu herhangi bir olumsuzluk durumunda sizi zor durama sokmamak adına yapılan harika bir hizmettir. Aynı zamanda yol yardımı ve kaza ya da arıza hizmeti ile size yardımcı oluyor ve gezinizin tadını çıkarmanızı engellemiyor.

Bu yazımızda sizler için kayseri hakkında güzel ve dolu dolu bir rehber hazırladık. Bu tarihi şehri dileğiniz gibi gezip güzel anılar biriktirebilirsiniz. Aracınız bulunmuyorsa araç kiralama hizmeti ile gezinizi dileğiniz şekilde yönlendirmeniz mümkün olur. Herhangi bir olumsuzluktan etkilenmeden gezinize devam edersiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Hello Carflleet, Problems cannot be solved by escaping! Please do as your staff promised to the customer!

  Please check with your staff. Ask him what he has promised to the customer.

  I have sent you three emails but have not received any replies.

  1. Hello Mr.Cheng,

   We already refund to you exact your deposit (without your 52,74 TL Toll Fee)

   Our T&C is clearly says Fuel Policy is Same Level to Same Level if you want you can check it from the Website (which you made reservation)

   Thank you for your feedback.

   Have a great day.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu