Gezi Rehberi

Trabzon Gezi Rehberi

Trabzon Gezi Rehberi

Trabzon ili yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen yeşil doğaya sahip illerden birisidir. Doğal güzellikleri ve yaylarıyla dikkat çeken şehre özellikle doğal yaşamı seven kişiler gelmektedir. Trabzon iline gelmekte oldukça kolaydır. Kara yolundan ile gelmek mümkün olduğu gibi uçakla ulaşmak da mümkün olmaktadır. Şehre ait olan Trabzon havalimanında inan kişiler önceden ayarladıkları araç kiralama firması sayesinde araçları kullanarak gönüllerince şehirde gezebilmektedir.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Karadeniz bölgesinin incisi olan Trabzon doğal güzellikleriyle birlikte tarihi güzellikleriyle de dikkat çekmekte ve turistleri ağırlamaktadır. Araç kiralama şirketi sayesinde konforlu araç kiralayan kişiler Trabzon’un farklı yaylalarına ve bölgelerine kolay bir şekilde ulaşarak harika bir gezi geçirebilmektedir.

Karadeniz’in incisi Trabzon’da gezilebilecek yerlerden bazıları şunlardır;

Atatürk Köşkü

Atatürk Köşkü

Ayasofya Kilisesi Trabzon

Ayasofya Kilisesi Trabzon

Hamsiköy Yaylası

Hamsiköy Yaylası

Hapsiyaş Köprüsü

Hapsiyaş Köprüsü

Hatuniye Camii

Hapsiyaş Köprüsü

Hıdırnebi Yaylası

Hıdırnebi Yaylası

Sultan Murat Yaylası

Sultan Murat Yaylası

Trabzon Kalesi

Trabzon Kalesi

Trabzon Uzungöl

Trabzon Uzungöl

Farklı görüntüsüyle dikkat çeken Hapsiyaş köprüsü de ilin önemli yerlerinden birisidir. Bunlar dışında Uzungöl. Hamsiköy, Akçaabat ve Çamburnu gibi yerlerde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Uzungöl’e gelen kişiler gölde deniz bisikletiyle harika zaman geçirebilmektedirler. Bunlar dışında ilin en eski ticaret merkezi olan Bedesten’den alışveriş yapılabilmektedir.

Trabzon’da Nerede Konaklanır?

Trabzon iline gelenler konaklama sorunu yaşamamaktadır. Özellikle il merkezinde pek çok otel bulunmaktadır. Üstelik bu oteller içinde her bütçeye göre oda bulmak mümkün olmaktadır. Kişiler 5 yıldızlı otellerde kalabildikleri gibi daha uygun fiyatlı otellerde de kalabilmektedirler. Ayrıca pansiyon ve kiralık daire gibi seçenekleri de değerlendirebilmektedirler. Trabzon’da kalanların en çok tercih ettikleri ve önerdikleri oteller arasında Aurum Trabzon Hotel Spa, Pelitpark Apart, Star Pansiyon ve The North Otel gibi oteller bulunmaktadır. Trabzon merkezi dışında da konaklayacak yer bulmak mümkün olmaktadır.

Trabzon Yöresel Yemekler

Trabzon ili tarihi ve doğal güzellikleri yanı sıra yöreye ait olan lezzetleriyle de dikkatleri çekmektedir.Özellikle hamsiyle pek çok yemek yapılmaktadır. Trabzon’a ait olan yöresel yemeklerden bazıları şunlardır;

Trabzon Pidesi

Trabzon Pidesi

Kuymak

Kuymak

Kaygana

Kaygana

Hamsi Tava

Hamsi Tava

Hamsili Pilav

Hamsili Pilav

Hamsiköy Sütlacı

Hamsiköy Sütlacı

Pepeçura

Pepeçura

Yörede bulunan pek çok mekan’da bu lezzetleri tatmak mümkün olmaktadır. Özellikle Akçaabat adıyla ün kazanmış Akçaabat köftesiyle pek çok kişinin Akçaabat’a gelmesini sağlamaktadır.

Trabzon Araç Kiralama

Trabzon gezisinde ulaşım sorunu yaşamak istemeyenler ve Trabzon’un farklı noktalarını görmek isteyenler Trabzon gezilerinde araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Bu amaçla hizmet veren çok sayıda firma vardır. Kişiler bu firmalar arasında inceleme yaparak araç kiralamaya karar verdiklerinde firmayla iletişime geçerek Trabzon’a ulaştıklarında kiraladıkları araçları teslim alabilmektedir.

Teslim sonrasında kiraladıkları süre boyunca aracı kullanarak istedikleri yere kolayca ulaşarak kaliteli bir gezi geçirebilmektedirler. Yaylalara ya da köylere ulaşmak istediklerinde araç arama derdi yerine kiraladıkları araçlarla gezilerini aksatmadan daha kısa sürede istedikleri çok sayıda yeri gezip görme imkanı elde etmektedirler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu